ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

آيا مايکروسافت بازار خود را از دست مي دهد؟

microsoft

۴۰۰ شرکتي که رابطه تنگاتنگي با مايکروسافت دارند، سال گذشته شاهد اتفاقات زيادي در شرکت بوده‌اند که مهمترين آنها شايد بدترين آنهاست و آن اينست‌: بيل گيتس در حال ترک شرکت است.

حالا سوال اينست که آينده بزرگ‌ترين اکوسيستم فناوري دنيا چه خواهد شد؟

Michael Speyer تحليلگر مرکز پژوهشي Forrester در اين رابطه توضيح مي‌دهد: “اين مساله با DNA شرکت عجين شده است و به نفع آنهاست که ارتباط خود را با بازار حفظ کنند و از نمايندگي‌هاي فروش خود حمايت کنند.”

با تعداد پرسنل و هزينه‌هايي که صرف راه‌اندازي اين شرکت‌ها شده است، شکي نيست تيم مديريتي شرکت، حاشيه امنيت اين بازار را حفظ خواهد کرد. به نظر Speyer، مايکروسافت در گذشته و حال همواره به فکر محافظت از کانال‌هاي خود با نمايندگي‌هاي فروش در بازار بوده است. بنابراين بود و نبود گيتس در اين ميان اصلا مهم نيست.

Derick Bahl مالک شرکت Quality Systems Solutions و از شرکت‌هاي شريک مايکروسافت، معتقد است: “گيتس هميشه به اهميت کانال‌هايش با بازار واقف بوده است اما هيچ وقت دخالت مستقيم نداشت. او بيشتر مايل بود به محصولات شرکت بپردازد تا استراتژي‌هاي فروش آنها در بازار. او هميشه خود را يک آرشيتکت نرم‌افزاري مي‌دانست؛ کسي که به فکر تبليغ محصولات مختلف شرکت است. بنابراين من فکر مي‌کنم با اينکه او ارزش اين کانال‌ها را مي‌دانست اما نمي‌خواست خود را با اين مسائل درگير کند.”

کارشناسان صنعت آي‌تي مي‌گويند، کانال‌هاي ارتباطي مايکروسافت با بازار پس از ساخت ويندوز ۹۵ و ۹۸ بسيار بيشتر شده است. پس از آنکه تقاضا براي سيستم‌ عامل‌ها افزايش پيدا کرد و مايکروسافت بر رقبايش پيشي گرفت، شرکت ناچار شد به فکر شيوه فروش جديدي باشد. چون فروش مستقيم محصولات به خريداران، زمان زيادي مي‌طلبيد و اصلا اقتصادي نبود. بنابراين کار خود را با کانال‌هاي فروش آغاز کردند.

Michael Cherry تحليلگر مرکز پژوهشي شرکت مايکروسافت در اين خصوص مي‌گويد: “از همان ابتدا گيتس و بالمر از نقش مهم اين کانال‌ها مطلع بودند. بنابراين رابطه دوطرفه خود را با آنها حفظ کردند. در واقع مايکروسافت شرکتي است که عملا هيچکس مستقيما با آن رابطه ندارد.

اين کانال‌هاي فروش و OEMها هستند که سخت‌افزار و ابزارهاي ويندوز را در اختيار مشتريان قرار مي‌دهند و حالا که گيتس در حال کناره‌گيري است، بهترين راهکار براي آنها براي ادامه موفقيت‌هايشان همکاري تنگاتنگ با يکديگر است. مايکروسافت همواره به تقويت ارتباط دوطرفه‌اش با تمام نمايندگي‌ها مي‌انديشد و اين چيزي است که همه ما بدان نياز د

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *