ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

اپل، مدارس را هدف محصولات خود قرار می دهد

ipad

اپل یک iPad جدید ۹٫۷ اینچی (در ظاهر) و مقرون به صرفه برای مدارس عرضه کرد و چالشی جدید برای تسلط Chromebook گوگل ایجاد نمود.

تبلت های جدید دارای تراشه ی ترکیبی A10 اپل است، قابلیت های واقعیت افزوده، دوربین اصلی ۸MP و سازگاری با قلم اپل که به صورت جداگانه فروخته می شود را دارد. این دستگاه با قیمتی معادل ۲۹۹ دلار برای مدارس در دسترس است، که حدود ۳۰ دلار کمتر از مدل هایی است که به مصرف کنندگان فروخته می شود.

اپل در این محصول مجموعه ای از ویژگی های متمرکز بر آموزش و پرورش شامل ۲۰۰GB ذخیره سازی iCloud رایگان برای دانش آموزان و معلمان، و یک برنامه Schoolwork جدید (که در ماه ژوئن عرضه خواهد شد) طراحی شده برای کمک به معلمان برای ایجاد تکالیف و پیگیری پیشرفت دانش آموزان را ارئه می نماید. این شرکت همچنین به همه اجازه ی ایجاد یک مخزن (cache) از منابع آموزشی برنامه در نظر گرفته شده برای کمک به معلمان برای ادغام نقاشی، موسیقی، فیلم برداری و عکاسی در برنامه های درسی خود ارائه می دهد.

همچنین ویژگی جدید Smart Annotation (تفسیر هوشمند) برای برنامه ی پردازش متن، به معلمین اجازه می دهد تا به صورت دیجیتالی کار دانش آموزان را نشان دهند.

این حرکت تلاشی از سوی اپل است تا سهم بازار را در آموزش و پرورش، که ظاهرا از سال ۲۰۱۴ تحت سلطه Chromebook است، متوقف کند. اما ممکن است اپل به دلیل هزینه های بالای لوازم جانبی این سهم را از دست بدهد.

برای کسانی که می خواهند یک صفحه کلید و قلم اضافی داشته باشند، هزینه پایین iPad جدید به سرعت افزایش خواهد یافت. تنها، مداد اضافی اپل ۹۹ دلار است، هرچند این کمپانی یک جایگزین  ۴۹ دلاری از Logitech که با دستگاه هم کار می کند را معرفی نموده است.

صفحه کلید معمولی هوشمند اپل ۱۵۰ دلار هزینه دارد، اما حتی یک صفحه کلید Logitech و case combo  نیز ۹۹ دلار اضافی را به خریدار تحمیل می کند. حداقل این قیمت ها هزینه های کلی را برای آموزگاران به حدود ۴۵۰ دلار افزایش می دهد.

اپل از اکنون پیش سفارشات دستگاه را قبول می کند، که در هفته ی اخیر قفل آن در ۲۵ کشور گشوده شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *