ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

اپل تولید iPhone X را متوقف کرده

apple

اپل گزارش داده است که برنامه های تولید برای iPhone X را به سبب تقاضای کمتر به نصف رسانده و آپدیت iOS را برای نیمه ی دوم سال عرضه خواهد کرد تا بر  بهبود امنیت و بهبود عملکرد تمرکز کند.

منابعی به روزنامه وال استریت بیان کردند که اپل هدف تولید iPhone X را در سه ماهه اخیر از ۴۰ میلیون به ۲۰ میلیون کاهش داده است. دیگر منابع هم به وال استریت اذعان کردند که اپل تقریبا ۶۰ درصد از سفارش های جزئی خود را کاهش داده است. این رقم در ابتدا با گزارش  Nikkei Asian Review منتشر شد که این کاهش را حد فروش بسیار پایین تر از آنچه برای تعطیلات مورد نظر بود اختصاص داد. این خبرگزاری اعلام کرد که انتظار می رود مدل های پایین تر اپل همچون آیفون ۸ و آیفون ۷ نیز در شرایط مشابهی قرار گیرند.

گروه تحلیلی Canalys پیش بینی کرده بود که میزان فروش iPhone X در ربع چهارم سال ۲۰۱۷ به ۲۹ میلیون عدد گوشی برسد. هرچند نرخ ارتقاء برای اپراتورهای آمریکایی که اولین کانال توزیع این محصول به حساب می آیند نیز پایین می باشد. Verizon کاهش ۷ درصدی سال به سال در فروش گوشی های هوشمند را گزارش کرده است که در ده سال اخیر کمترین میزان ارتقاء آن ها ربع آخر سال که تعطیلات را شامل می شود، بوده است.

در ماه اخیر تحلیلگر KGI پیش بینی کاهش عمر فروش iPhone X از ۸۰ میلیون به ۶۲ میلیون عدد را پیش بینی کرد و نیز پیش بینی کرد که تولید این مدل در سال جاری متوقف شود.

اپل گزارش مالی درآمدهای ربع آخر سال ۲۰۱۷ را روز پنجشنبه اول فوریه ۲۰۱۸ گزارش نمود.

تاخیر در بروز رسانی iOS

برخی خبرگزاری ها خبر از تاخیر به روز رسانی iOS توسط اپل داده اند که اپل این برنامه را به سبب تمرکز بر مسائل امنیتی و بهبود عملکرد به تاخیر انداخته است.

ویژگی هایی همچون به روز رسانی صفحه اصلی، بهبود برنامه های کلیدی مانند پست الکترونیکی و گرفتن عکس و ویرایش به روزرسانی ها تا سال ۲۰۱۹ انجام خواهد شد. در عوض، اپل انرژی خود را در جهت ساختن iPhone هایی “بیشتر پاسخگو و کمتر مستعد به مسائل مربوط به پشتیبانی مشتری” معطوف خواهد کرد.

با این حال، هنوز انتظار می رود که این شرکت پیشرفت هایی را به سیستم های واقعیت افزوده، سلامت دیجیتال و کنترل والدین در به روزرسانی اواخر امسال خود اضافه کند.


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *