ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

جدیدترین دستاورد اپل؛ از ایده تا واقعیت

iphone new

به نقل از بلومبرگ، اپل قصد دارد تا به عنوان بخشی از تلاش برای تمایز خود در بازار دستگاه های رقابتی، صفحه نمایش منحنی و بدون تماس برای آیفون های آینده تولید کند.

این ویژگی، کاربران را قادر می سازد تا با حرکت کردن جلوی صفحه نمایش بدون لمس کردن آن، آن را کنترل کنند. بلومبرگ خاطر نشان کرد، این تغییرات شامل صفحه نمایش منحنی ای شده که از سمت بالا به سمت پایین کشیده می شود. منابع بلومبرگ اعلام کردند که تا تبدیل این رویا به واقعیت حداقل دو سال بایستی صبر نمود.

اما به نظر می رسد اپل به شکل جدی تری مدتی است که کارکردن روی این ویژگی را آغاز نموده است.

اپل در طی سال ها روی فناوری ۳D کار کرده و چندین اختراع ثبت شده برای کنترل حرکت را ثبت نموده است. این شامل یک ثبت اختراع در سال ۲۰۱۴ با عنوان بصری حرکات است که کاربران را قادر می سازد بدون دست زدن به آن (تصویر زیر) با یک دستگاه ارتباط برقرار کنند. به همین موازات، این کمپانی از سال ۲۰۱۶ روی ردیابی دست ۳D که باعث تعاملات بدون تماس می شود کار می کند.

با این حال، وجود ثبت اختراعات به این معنی نیست که این، محصولی قریب الوقوع است. اپل همچنین در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۶ اختراعاتی ثبت شده راجع به آیفون های خورشیدی و تاشوئی را ارائه داده است که هیچ کس تا به حال آن ها را ندیده است و خبری از عرضه ی آن ها به بازار نیست.

که با بررسی تاریخچه ی کنترل حرکت بایستی اذعان نمود که در حقیقت این امر چیز خیلی بدیعی نیست. سامسونگ گوشی هوشمند Galaxy S4 را معرفی نمود که امکان بررسی اعلان ها، اسکرول (بالا و پایین نمودن صفحات وب) و پاسخ دادن به تماس ها را بدون دست زدن به صفحه گوشی میسّر می ساخت. گوگل (Google) نیز به عنوان بخشی از پروژه Soli، بر روی پروژه ی کنترل حرکت بدون تماس کار می کند. این پروژه، برنامه ای است که از ریز رادار (مینیاتوری) برای شناسایی حرکات استفاده می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *