ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

جدیدترین قابلیت اپل در iOS 11.4 به بازار خواهد آمد

ios-updates

در حالیکه  برای مقامات، دسترسی به داده های ذخیره شده در گوشی ها برای تحقیقات جنایی ضروری می باشد، اپل حاضر به این کار نشد و اطلاعات کاربران خود را در اختیار مقامات قرار نداد. تلاش شرکت کوپرتینو برای محافظت از کاربران آیفون با iOS 11.4 ادامه دارد.

از آنجا که انتظار می رود iOS 11.4 در هفته های آتی منتظر شود، این سیستم عامل، به حالت محدودکننده ی USB مجهز خواهد شد که عملکرد داده های پورت برق را محدود می نماید

یعنی در شرایطی که آیفون به مدت هفت روز متوالی UNLOCK نشده یا مورد استفاده قرار نگیرد فقط پورت شارژر آن کار خواهد کرد و دیگر پورت ها از کار خواهند افتاد.

این ویژگی جدید توسط شرکت امنیت نرم افزار Elcomsoft   مورد آزمایش قرار گرفته است و تایید شده است که اگر آیفون یا iPad  با iOS 11.4 به مدت هفت روز چه از طریق رمزگشایی (پسورد)، چه از طریق شناسایی چهره (Face ID)  و یا لمسی (Touch ID) باز نشود، پورت آن فقط محدود به شارژ کردن می شود.

محدود کردن کاوش

براساس اسناد توسعه دهنده اپل، “برای بهبود امنیت، برای یک دستگاه قفل شده ی iOS برای برقراری ارتباط با لوازم جانبی USB، شما باید یک وسیله جانبی را از طریق اتصال پورت برق به دستگاه در حالی که قفل شده است، وصل کنید – یا حداقل یک بار در هفته رمز عبور دستگاه خود را وارد کنید.”

همانطور که Elcomsoft اشاره می کند، اتصال دستگاه به یک کامپیوتر پس از فعال شدن حالت محدود کننده ی USB موجب اعتماد به کامپیوتر نشده تا زمانیکه کاربر، گوشی یا آیپد را با استفاده از کد عبور یا بیومتریک باز کند.

اگر اجرای قانون نیاز به دسترسی به داده ها در یک دستگاه اپل در طی یک تحقیق داشته باشد، به طور دقیق هفت روز برای انجام این کار با استفاده از ابزارهایی مانند GrayKey خواهد بود. به گفته این مقامات هیچ راهی برای اطلاع از آخرین زمانی که تلفن قفل گشایی شده وجود ندارد؛ بنابراین هفت روز پنجره ی دقیقی نیست.

حالت محدود USB برای اولین بار در بتا نسخه اولیه iOS 11.3 معرفی شد، اما از انتشار نهایی حذف شد.

اما از هفته ی آتی شاهد این قابلیت جدید در iOS 11.4 خواهیم بود.


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *