ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

قابلیت گذاشتن GIF در اسنپ چت و اینستاگرام متوقف شد

snapinsta

شاید در چند روز اخیر به هنگام آپلود استوری در اینستاگرام یا در اسنپ چت متوجه حذف GIF از این برنامه ها شده باشید. اما علت چیست؟

اینستاگرام و اسنپ چت پس از کشف یک گیف نژادپرستانه، قابلیت اضافه کردن GIF به محتوا را از طریق Giphy حذف کرده اند. سازندگان این برنامه در اوایل سال جاری برای ویژگی های مربوط به استوری ها با ادغام آن ها با GIF از طریق سرچ کردن Giphy سعی در اضافه نمودن یک قابلیت جدید به برنامه داشتند. هرچند هردو این سیستم رافعلاً یا برای همیشه متوقف کردند.

این موضوع به دلیل یافته شدن یک گیف نژادپرستانه توسط یکی از کاربران و انتشار این تصویر توهین آمیز در صفحه ی توئیتر وی بود. این کاربر نشان داده بود که با جستجو (search) واژه ی crime به معنی جرم، چه گیف نژادپرستانه ای داخل این برنامه ها نمایش داده می شود.

کاربران مجازند GIF های خود را در Giphy آپلود کنند، اما تا زمانی که مزاحمت یا سوء استفاده یا توهین، محتوای این گیف ها را تشکیل ندهد.

در یک بیانیه، نماینده Giphy اذعان نمود: “به دلیل بروز خطایی (bug) در فیلتر های محدوده محتوای ما و به خصوص در زمینه GIF ها این اتفاق افتاده است. ما اشکال را برطرف کرده ایم و تمامی برچسب های GIF را در محتویاتمان دوباره تعدیل کرده ایم. “

اسنپ چت و اینستاگرام هردو به طور جداگانه به خبرگزاری ها گفتند که به طور موقت یکپارچه سازی Giphy را متوقف کرده اند، در حالی که انتظار دارند که کمپانی دقیقاً متوجه شود چه اتفاقی افتاده است.

گزارش ها همچنین اشاره کرده اند که Snapchat حتی بیش از یک بار فیلتر های نژادپرستانه را منتشر کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *