ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

نرم افزار bpms و نقش آن در افزایش بازدهی مدیریت کسب وکار

n00052515-b

هر روز اخبار جدیدی درباره تازه های فناوری اطلاعات و تولید نرم افزار bpms با امکانات جدید و تاثیری که بر روی مدیریت اطلاعات شرکتها دارد می شنویم. به طوری که استقرار bpms نرم افزار پیش نیاز تمام شرکتها و سازمانهایی می باشد که به موفقیت فکر می کنند. راهکارهای متنوعی برای کمک به مشکلات فرآیند سازمانی مطرح شده است اما سیستم مدیریت فرآیندهای کسب و کار به عنوان راهکار تبدیل فرآیندهای دستی به مکانیزه و با قابلیت کنترل اسناد، به درستی توانسته است موجب مدیریت صحیح و بهینه سازمان شود.

نرم افزار BPMS مجموعه ای از ابزارهای نرم افزاری در کمک به درک وضعیت فعلی سازمان می باشد. به قولی نرم افزار bpms در جهت تبدیل سازمان کاغذی به سازمان هوشمند و مکانیزه توانسته است تحول وسیعی را در تاثیرگذاری بهتر عملکرد سازمان داشته باشد. اما در نظر گرفتن کارایی و شاخص­های نرم افزار bpms مطابق سیاست­های فرآیند کسب و کار یک پل ارتباطی بین افراد و سیستم­های مالی و اداری ایجاد کرده است.

سه ویژگی قدرتمند در نرم افزار bpms

طبق اعتقاد تحلیل گران کسب و کار یکی از مطمئن ترین روش­ها برای بهبود کارایی و کیفیت یک پروژه در راستای مدیریت فرآیند BPM، استفاده از راهکار نرم افزاری BPMS برای کمک به ساده سازی تمام مراحل طراحی، مدلسازی، اجراء و نظارت پروژه می باشد.
بخش­های مختلف نرم افزار bpms از جمله فرم ساز یا مدیریت میز کار مزایایی مثل خودکارسازی اجرای فرآیندها، کاهش و حذف فعالیت­های غیر ضروری، افزایش سرعت و هماهنگی اجرای سیکل فرآیندها را با هدف افزایش رضایت استفاده کنندگان به همراه دارد. در ادامه سه ویژگی خاص و با اهمیت در نرم افزار bpms را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

نرم افزار bpms - ویژگی های یک bpms نرم افزار حرفه ای - <a href='http://www.itna.ir' target='_blank'>ایتنا</a>

مدلسازی تحت وب

در سازمان­هایی که روش تعامل واحدها و نرم افزارها به صورت دستی و سنتی است متاسفانه فرآیندهای اداری فاقد پشتیبانی از سیستم اطلاعاتی هستند، در حالی که با استفاده از نرم افزار bpms با ویژگی مدلسازی تحت وب خیلی از فعالیت­ها مانند تحویل بسته که ماهیت دستی دارند قابلیت ردیابی و گردش کار سیستمی و امکان تعامل با دیگر نرم افزارهای مالی و اداری را دارد.

گزارش سازی نرم افزار bpms

نرم افزار bpms با استخراج اطلاعات، قالب بندی و توزیع بر اساس قواعد و سیاست­های کسب و کار می تواند در ردگیری رویه کاری کمک کند. گزارش سازی معمولاً در نرم افزار bpms به صورت نمودار و جدول با امکان تنظیم فیلد و چاپ می باشد که این ویژگی خود می تواند با نشان دادن تجزیه و تحلیل­های گرافیکی تصمیم گیری برای مدیران را سرعت ببخشد.

نظارت و مانیتورینگ فرآیند کسب و کار

یکی از اصلی ترین دلایل استفاده از نرم افزار bpms، قابلیت یکپارچه شدن آن با نرم افزار erp و افزایش توانایی سازمان و در صورت نیاز ایجاد سریع تغییرات در جهت استفاده از فرصت­ها برای کسب موفقیت است. شما با امکان دسترسی و مشاهده نتایج و عملیات سازمانی به راحتی می توانید عملکرد را مقایسه کنید یا میانگین عملکرد پرسنل را با توجه به حجم پروژه مشاهده و بررسی کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *