ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

“نقطه ی سیاه”، جدیدترین باگ iOS 11

black dot1

واضح است که در حالی که آیفون X در طول شش ماه گذشته به عنوان سخت افزاری چشمگیر عمل کرده است، نرم افزار اپل ۱۱ iOS هوادار نداشته است بخصوص که امروز مشکل جدیدی در iOS 11 پیدا شد.

می توانید اکنون در یوتیوب حل این مشکل را سرچ کرده و ببینید.

باگ “نقطه ی سیاه” یا “black dot” نام مستعار آخرین طاعون سیستم آیفون و آیپد اپل می باشد و تماماً با یک پیام متنی ساده با دو شکلک (emoji) مشاهده می شود.

به طور ویژه، رشته ای از ایموجی ها متشکل از یک دایره ی سیاه متوسط بین یک نماد کوچک و بزرگتر و انگشت اشاره به سمت چپ (به طور رسمی به عنوان “انگشت اشاره عقب به سمت چپ” در دیکشنری emoji) شناخته می شود. دریافت یک پیام متنی با این کاراکترها پیام برنامه شما را متوقف خواهد کرد، حتی اگر سعی کنید از برنامه خارج شوید و دوباره آن را باز کنید. این متن، آخرین متن نوشتاری که دیدید و حاوی این زنجیره از ایموجی هاست را باز می کند و این سرآغاز چرخه ی بدبختی است.

دلیل این مشکل چیست؟ طبق گفته ۹to5Mac، و پردازنده آن هزاران کاراکتر Unicode نامرئی وجود دارد که بخشی از این رشته ایموجی هاست و وقتی کنار هم قرار می گیرند موجب بروز این مشکل می شوند. آن ها قول داده اند که این مشکل را حل نمایند.

چگونه این مشکل iOS 11 را حل کنیم

اگر منصف باشیم باید گفت که این  خطا در گوشی های اندروید و مک نیز بروز داده شده است. اما این مشکل در اپلیکیشن واتس اپ بوده است و این سیستم عامل اپراتور تلفن همراه اپل است که به نظر می رسد کل اپلیکیشن پیام رسانی آن بدون گزینه ی reset تحت تاثیر قرار می گیرد.

خوشبختانه، EverythingApplePro یک تنظیم برای این مشکل فراهم ساخته است. با استفاده از ۳D Touch روی آیکون اپلیکیشن پیامرسانی، می توانید گزینه ی  “پیام های جدید” را انتخاب کنید و از آخرین پیام با فشرده سازی مشکل ساز جلوگیری کنید.

از آنجا بلافاصله پیام نقطه سیاه را پاک کنید. از منوی اصلی پیام به سمت چپ بروید تا دکمه حذف را ببینید. اگر بر روی پیام کلیک کنید، پیام باز شده  برنامه پیام رسان شما دوباره دچار مشکل خواهد شد.

این نیز دلیل دیگری است برای اپل که  بر روی قابلیت اطمینان نرم افزاری با iOS 12 تمرکز کند، زیرا iOS 12 ماه آینده در WWDC 2018 رسمی خواهد شد.


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar
  • avatar

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *