نوکیا آماده برای توسعه ی اینترنت ۵G در سال ۲۰۱۸

Sepideh Taravati Mahjoubi - 0

 نوکیا آماده برای توسعه ی اینترنت ۵G در سال ۲۰۱۸

کمپانی نوکیا سری جدیدی از چیپ ست هایی را طراحی کرده که به طور قابل توجهی مصرف برق را در شبکه های اپراتور فعلی کاهش داده و از اینترنت ۵G پشتیبانی می کند. این کمپانی اذعان داشت که تعداد ۳۰ اپراتور در حال حاضر خود را برای تجهیزات جدید آماده می نمایند. رویترز افزود که نوکیا آغاز به واگذاری این چیپ ست ها به برج های بی سیم کرده و انتظار می رود تا پایان این سال میلادی دستگاه هایی که آماده ی پشتیبانی از خدمات ۵G باشند، به شکل انبوهی بازار را تحت الشعاع قرار دهند.

نوکیا در بیانیه ای اذعان داشت که چیپ ست های جدید را می توان در مجموعه ای از AirScale های موجود در تجهیزات ۴G یا پشتیبانی کننده از ۵G تعبیه نمود و ظرفیت هر سلول را از سرعت کنونی آن ها که ۲۸Gb/s است رابه ۸۴Gb در ثانیه رساند. علاوه بر این، با استفاده از چیپ ست های جدید RF برای Massive MIMO، اندازه ی آنتن های مایمو را می توان به نصف کاهش داد. مصرف انرژی در واحد های پایه باند نیز می تواند به میزان ۶۴ درصد کاهش یابد.

چیپ ست های جدید شامل قابلیت های پیش رویی برای سیستم های رادیویی LTE و  ۵G با پشتیبانی Massive MIMO را دارد و همچنین یک پردازنده ی پایه ی باند قادر به پشتیبانی از مقیاس عظیم ۵G می باشد.

مدیر اجرایی شبکه های موبایل نوکیا گفت که این شرکت یک مزیت رقابتی شفاف با ReefShark ایجاد نموده است. ترکیبی از قدرت، هوش و بهره وری آن را به صورت ایده آل برای رسیدن به قلب شبکه های سریع ۵G وارد می کند.

نوکیا در حال حاضر برای رقابت با رقبای خود از جمله هوآوی (Huawei) و اریکسون (Ericsson) در حال توسعه برای پیشبرد تجهیزات تلفن همراه آماده برای شبکه های ۵G آینده است. انتظار می رود اولین شبکه های ۵G در اواخر سال میلادی پیش رو راه اندازی شوند.

چیپ ست های جدید بخشی از مجموعه ی نهایی نوکیا برای ۵G هستند که آن ها را Future X می نامند. نوکیا ادعا کرده است که این مجموعه بر اساس اتوماسیون هوش مصنوعی (AI) در ماه آینده در کنگرۀ موبایل (Mobile World Congress) نمایش داده خواهد شد.


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

نظرات

ارسال نظر

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *