ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

پرینترهای سه بعدی ۲۰۱۸؛ از اسباب بازی تا هواپیماهای بدون سرنشین

۳dd

همانند بسیاری از تکنولوژی های رو به پیشرفت دنیا، تکنولوژی ۳D نیز روز به روز در حال پیشرفت است و هر لحظه به حضور آن ها به شکل ملموس در زندگی واقعی خود نزدیک تر می شویم. انواع اسکن سه بعدی و تکنولوژی های مربوط به آن اعم از LiDAR، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده و نیز اینترنت اشیاء روز به روز بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. به عنوان یک تکنولوژی اختصاصی، پرینت سه بعدی هم اکنون قادر به ساختن دست کامل، گوش و غیره می باشد. در CES 2018 امسال، پرینترهای سه بعدی زیر رویت شده اند:

دوربین HP Z 3D

کمپانی HP در سراسر صنعت چاپ سه بعدی و دوبعدی موج می زند. این کمپانی با تکنولوژی های مرتبط از قبیل Sprout که تنها با دوربین HP Z 3D کار می کند، در این نمایشگاه حاضر شده بود. این دوربین سه بعدی البته ی جایزه ی نوآوری این نمایشگاه را نیز از آن خود کرد. این دوربین در کنار پرینت های چندکاربری جت فیوژن سه بعدی، به راحتی و به سرعت تصاویر کامل سه بعدی می گیرد. فایل های قابل استفاده که به سرعت با استفاده از این سیستم ایجاد می شوند با کیفیت بالا و بلافاصله قابل اجرا هستند. عملیات بصری است و به راحتی می توانید از هر زاویه ای از اشیاء به شکل دقیق تصویر برداری کنید.

گوشی های سفارشی چاپ شده به صورت سه بعدی Formlabs

با استفاده از پرینتر Fuse 1 SLS 3D این کمپانی رزین های جدیدی تولید می کند و بسیاری از محصولات خود را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته است. در این نمایشگاه، این کمپانی گوش مشتریان را با استفاده از ۳Shape اسکن کرده و این سیستم غیر تهاجمی، سریع و آسان می باشد. فرد می تواند بنشیند، گوش وی را با دستگاه سه بعدی اسکن کرده، تنها چند صدای کلیک کوچک داخل گوش خود خواهد شنید و زدن لبخند، بهتر بر نتایج آن تاثیر می گذارد. کمپانی Formlabs داده های ۳D را تبدیل به یک جفت گوشی سفارشی کرده و هرکس می تواند با گوشی منحصر به فرد گوش خود، موسیقی بشنود.

گروه CRP از پرینترهای سه بعدی هواپیماهای بدون سرنشین، ماهواره ها و موتورسیکلتها رونمایی کرد

در میان همه عرضه کننده ها همراه با یک هواپیمای بدون سرنشین و دو موتورسیکلت با اجزای پرینت سه بعدی، کیت و فرمان بازی همگی از مواد با قدرت بالای Windform استفاده می کنند.

استوارت دیویس مدیر اجرایی CRP در ایالات متحده امریکا در این سال مجددا به منظور به اشتراک گذاشتن جزئیات بیشتر در مورد پیشنهادات این شرکت دست داشت. آن ها هواپیمای بدون سرنشینی به نام Tundra-M را به نمایش گذاشتند که یک نمونه ی اولیه از Hexadrone (هواپیمای بدون سرنشین هگزا) می باشد که با استفاده از تکنولوژی Windform XT 2.0 و Windform SP تولید شده است. طراحی مدولار اجازه می دهد تا هر بازوی هواپیمای بدون سرنشین به راحتی جدا شده و دوباره به آن وصل شود.

فرمان بازی که برای فرمول SAE با استفاده از تکنولوژی Windform XT 2.0 ساخته شده است یک نمونه اولیه و اجزای مسابقه ای کاملا کاربردی است. این فرمان مجهز به صفحه نمایش LED برای نشان دادن مسابقه است. علاوه بر این برای سرعت، مجموعه قطعات برای موتور سیکلت، هستند که دو موتور سیکلت کامل با اندازه واقعی هر کدام با انواع پرینت ۳D ساخته شده اند.

پرینترهای XYZ سه بعدی و رنگی

پرینترهای XYZ اولین پرینترهای تمام رنگی FFF سه بعدی بودند که چندماه پیش معرفی شدند. جدیدترین تولیدات آن مدل داوینچی می باشد که اسکن و پرینت تمام رنگی و سه بعدی انجام می دهد. این یک نمونه ی ارتقاء یافته نسبت به مدل ۲۰۱۶ آن می باشدکه قابلیت های جالبی را ارائه می دهد- از جمله اولین تلاش ها برای دریافت فرمان های صوتی. البته که کاربردهای آن از یک پرینتر رنگی بیشتر است. پرینترهای صنعتی سه بعدی، اسکنرهای سه بعدی و ارائه خدمات آموزشی همراه با قلم پرینتر سه بعدی با درجه حرارت پایین. پرینترهای XYZ به ایجاد مجموعه ای کامل از راه حل های جذاب برای کاربران از سن مدرسه تا تبدیل شدن به مهندسان حرفه ای می اندیشد.

شاید پرینت سه بعدی نقطه عطف تکنولوژی های جدید معرفی شده در سال ۲۰۱۸ نباشند اما این فناوری همچنان در میان تکنولوژی های روز قابل توجه باقی می ماند.


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *