ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

IGTV می تواند ورق رابه نفع اینستاگرام بر گرداند

igtv2

ماه گذشته، Instagram برنامه هایی برای به اشتراک گذاشتن محبوبیت ویدیو در تلفن همراه با راه اندازی IGTV نشان داد که فیلم های یک ساعته را در فرمت عمودی پشتیبانی می کند. این با ویدیوی یک دقیقه ای که در این برنامه مجاز است کاملا قابل مقایسه می باشد. اینستاگرام اعلام کرد که این بخشی از یک استراتژی برای “تجسم دوباره ویدیو موبایل است”. مارک زاکربرگ، مدیر عامل شرکت فیس بوک، گفت: مردم  امروزه کمتر تلویزیون  تماشا می کنند و بشتر وقت خود را صرف فیلم تماشا کردن می کنند، اما اکثر ویدیو ها هنوز برای موبایل بهینه نشده است که IGTV به حل این مشکل کمک می کند.

این برنامه به طور خاص برای تلفن همراه طراحی شده است و باعث می شود که  تماشای ویدیوهای طولانی مدت و عمودی را آسانتر کند. در واقع IGTV یک برنامه مجزا می باشد، اما شما همچنین می توانید آن را از طریق اینستاگرام نیز استفاده کنید.

این بدان معنی است که کل اعضای اینستاگرام قادر به استفاده از آن از همان ابتدا می باشند. برای فیس بوک، این حرکت در واقع بخشی از فشار بار پخش ویدیو را را از آن می کاهد. در اوایل سال جاری یک بخش اختصاصی به نام واچ برای فیلم ها، و همچنین برای محتوای اصلی آن کار به می رود. با این حال، تا کنون واکنش کاربران برای این قسمت مطلوب نبوده است.

همانطور که موتلی فول در گزارشی بیان می کند: هنوز تعداد خیلی کمی از کاربران از قسمت واچ بازدید کرده اند، ظاهرا چون آنها از فیس بوک برای تماشای ویدیو استفاده نمی کنند، به خصوص هنگامی که محتواهای بهتر را می توان  باچند کلیک در YouTube یا Netflix پیدا کرد. بنابراین  آیا IGTV می تواند عملکرد متفاوت تری از خود نشان دهد؟

نشانه های مثبت

اتان چرنوفسکی، مدیر بازاریابی شرکتی با نام شرکت تحقیقاتی SimilarWeb،  فردی بسیارخوشبین است. او به Mobile World Live توضیح داد که کاربران بعد از مدت ها انتظار فقط به تماشای کلیپ های شش ثانیه ای در Vine پرداخته اند. در حال حاضر مردم بیشتر مایل به تماشای فیلم های طولانی هستند، و نه فقط در Netflix و یوتیوب، بلکه در سایر برنامه ها نیز آمار همین موضوع را نشان داده است.

علاوه بر این، Instagram با فیس بوک تفاوت دارد زیرا “یک کانال منحصر به فرد برای رسیدن به مخاطبان است و بسیاری از شرکت ها به دنبال چنین موقعیت هایی برای جذب بیشتر کاربران می باشند. این خوش بینی در گزارش Motley Fool متفاوت ظاهر شده است: به نظر می رسد ویدیوهای طولانی مدت در اینستاگرام با استقبال همراه شده اند و ویژگی هایی بر اساس سن مخاطبانش و نحوه استفاده  مخاطب از این برنامه  به آن افزوده شده است.

چرنوفسکی درباره پتانسیل های کسب درآمد می گوید: برندها در حال حاضر  با چالش استراتژی جامع که فیس بوک، مسنجر و Instagram با آن روبه رو هستند به پیش می روند و و این کارنیازمند آزمایش و ایده های جدید برای یافتن بهترین راه حل ها می باشد.  وی اضافه کرد که این مورد در مورد یک پلتفرمی نیست که بتواند بر بازار دیگرتاثیر مخرب داشته باشد اما این کار تاثیر فراوانی خصوصا بر شرکت های بزرگتر خواهد گذاشت.

او همچنین توضیح داد که به نظر می رسد کمی در ابتدا مضحک  به نظر برسد، اما هنگامی که شما به میزان مصرف برنامه ها نگاه کنید، بسیاری از محصولات هم همین شرایط  را دارند. ما مایل هستیم به  دیگر برنامه ها از قبیلLinkedIn، فیس بوک، مسنجر و Instagram هم نگاهی بیندازیم  که هر کدام از اینها می توانند همزمان وجود داشته باشند.

او در ادامه  گفت که بازاریابان در حال حاضر برای رسیدن به مخاطبان خود با ایجاد محتواهای متنوعی  که آن ها را هیجان زده کند، باور دارند و معتقدند “سطح خلاقیت به سرعت در حال افزایش است.

البته این گفته که این فقط تنها چرنوفسکی نیست که پر از  انرژی مثبت است صادق نیست.

یک گزارش در مارکز براونلی، خالق و تکنسین وبلاگنویسی Vergequited می گوید: در حالی که هیچ جایگاهی بهتر برای ساخت محتوای ویدیویی در سال ۲۰۱۸ از یوتیوب وجود ندارد، IGTV  بیش ترین پتانسیل  برای  قرار گرفتن در رده دوم را دارد.  براونلی می گوید که مردم  بیشتر به سوی رسانه های  تاثیرگذاری از قبیل اخبار، سرگرمی  سوق داده می شوند که این تاثیر گذاری بیشتر درمیان نسل جوان نمود پیدا می کند.

اصرار اینستاگرام به طور مستقیم برای ایجاد محتوای ویدیویی ، تنور رقابت در فضای ویدیوی را داغ تر می کند. آن چه IGTV  را از بقیه مستثنی می کند، تاثیر آن بر رسانه های تولید کننده محتوای ویدیویی است.

رقابت کنندگان

رقیب آشکار IGTV یوتیوب است، از طریق گزارش ها مشخص شده است که IGTV از سازندگان خواسته است تا محتوای آن را در هر پلتفرم دیگری به اشتراک نگذارند تا زمانی که Instagram برنامه جداگانه خود را اجرا کند. از سوی دیگر، IGTV با این واقعیت که سازندگان YouTube به تازگی با مدل های درآمد خود ناراضی بوده اند، کمک خواهد کرد.

یک گزارش در NDTV بیان می کند که “با توجه به الگوریتم های دقیق کسب درآمد، چندین سازنده ادعا کرده اند که نمی توانند از طریق YouTube درآمد کسب کنند. سازندگان نیز شکایت کرده اند که تغییرات الگوریتم ثابت یوتیوب باعث کاهش  در آمد شده است.

اینستاگرام  در حال حاضر دارای پایگاهی از ۱ میلیارد کاربر (یوتیوب نزدیک به ۲ میلیارد دلار) است که می تواند اهرم تاثیر گذاری باشد، زیرا محتوای IGTV در برنامه اصلی در دسترس است و می تواند تبدیل به پلت فرم جایگزین برای سازندگان یوتیوب باشد. در آن سوی ماجرا، IGTV در حال حاضر پلتفرمی  در آمدزا نیست. این شرکت اعلام کرد این  هدف گذاری تا پایان سال مشخص می شود، اما مشخص نیست که به چه شکلی انجام خواهد شد (تبلیغ، اشتراک، پرداخت مستقیم سازندگان).

علاوه بر این، YouTube در ماه گذشته، ویژگی های جدیدی را به نمایش گذاشت که اجازه می دهد سازندگان اشتراک های کانال های خود را اضافه کنند و همچنین توانایی فروش کالاها، که ممکن است تاثیر سازندگان محتوای ناخوشایند را کاهش دهد.

چالشی دیگر که به بسیاری از آنها اشاره شده است این است که Instagram  این ویژگی ها  را برای فیلم های عمودی انتخاب کرده است، که ممکن است فقط برای فیلم هایی که به طور معمول ساخته شده اند باشند.

به عبارت دیگر، ممکن است برای تماشای یک مستند یک ساعته کار نکند، برای مثال، برای محتوا های کوتاه تر “تبلیغاتی” برای Instagram هدف نمی باشد. با این توضیح، اگر IGTV بتواند از یوتیوب و فیس بوک یاد بگیرد،  بنابراین اینستاگرام نیاز به ایجاد خانه جدید برای سازندگان محتوا و تأثیرگذار دارد که می تواند به مهاجرت میلیاردی کاربران  بینجامد.

 


کاربرانی که این مطلب را پسندیده اند:

  • avatar

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *